Vonia to tu maminkovsky

Chodím do školy. Nikdy ma to neprestane baviť. Táto škola sa volá Kňažky lásky a posvätnej se*uality a nedávno som sa iniciovala ako kňažka Bohyne Rianon. Dopriala by som každej žene tento pocit úplnej dokonalosti, lásky a prijatia, aký som pri tom zažila a vlastne ešte stále mi koluje v žilách. Tí, čo ma poznajú, vedia, že som normálna:):):) a aj keď kňažky sú už z rôznych dôvodov v mnohých očiach mnohých ľudí ktosi, o kom hovoria s pohŕdaním a predsudkami, ja som na seba hrdá. Škola mi priniesla do života, partnerského a aj rodinného, mnoho lásky a harmónie. Neverím, keď niekto hovorí: “ Rozišli sme sa, lebo ja som na sebe duchovne popracovala som teraz vyššie a on sa neposunul.” V skutočnosti , a ja to z mojej skúsenosti potvrdzujem, ak sa skutočne posunie 1 prvok systému, posunie sa celý systém:) Ak vás škola zaujíma, prosím kontaktujte andrea@livingart.sk. Všetky informácie vám prídu na e-mail. Sú to najlepšie investované peniaze môjho života.

Odchádzať na 4 dni z domu raz za dva mesiac esom začala pred 2 rokmi. Máme 3 deti. Vtedy mali 3,6 a 9 rokov. Môj muž je z tých, ktorí sa postarajú. A starká býva dosť blízko na obedňajšie návštevy. Aj keď musím uznať, že cestoviny s tuniakom a kukuricou varí fantasticky:) Prvý raz som odchádzala zvedavá a tešila som sa na mateskú siestu XXL. 3 dni bez detí. Potom vždy, keď som odchádzala začínali byť deti prítulnejšie a hovorili mi, či tam musím ísť a že im budem chýbať. Ja na to, že aj oni mi chýbajú, ale chodím tam rada a aj tak tam pôjdem. Prvorodený syn si dokonca neraz poplakal. Nie pri mojom odchode, ale pár dní predtým, pri myšlienke na predĺžený víkend s otcom bez mamy. 

A ja som odchádzala. Škola bola makačka. Od detí oddych, ale inak málo spánku, veľa práce. Veľa preveľa nových nadobudnutých vedomostí, súvislostí, zručností. Často som ani nezavolala. Lebo sme proste mali málo času na oddych a chcela som oddychovať. Vracala som sa v nedeľu večer. Rovno do postele. 

Preč to tu rozpisujem? Lebo vám všetkým ženám, čo sa boja tráviť čas bez rodiny a venovať ho oddychu, práci, alebo štúdiu, chcem povedať, že ONI TO ZVLÁDNU! Budú možno 3 dni v tom istom oblečení a možno aj trochu hladní a o krízové situácie nebude núdza. Ale aspoň pochopia, čo vlastne vaša automatická prítomnosť doma znamená. Naše deti, keď som prišla naposledy sa už na mňa ani hneď nevrhli so všetkými svojimi novinkami posledného víkendu. Nechali ma vybaliť sa a mentálne pristáť. A keď som vyšla zo sprchy von, Jurko v kuchyni skonštatoval:” Kenčne to tu zas vonia maminkovsky!”

To je ocenenie, ktoré dostanete, keď si dovolíte odísť s ľahkým srdcom, bez obáv o tých, čo ostávajú doma. A vrátite sa domov spokojná, plná lásky a elánu do ďalších dní s rodinou.

Milé matky ODCHÁDZAJTE! A VRACAJTE SA! Všetkým to veľmi prospeje:)

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Nástrih hrádze?

Väčšinou ho ženy nechcú. Dá sa mu vôbec vyhnúť? Minimálne podľa mojej 3-násobnej osobnej skúsenosti dá. Zdôverím sa vám, čo som pre to urobila a aj s tým, kedy to môže skutočne pomôcť. Epiziotómia je je nástroj. Rovnako ako sekera. Metaforicky. Keďže pri pôrodoch stojím už 10-ročie, videla som veľmi

Čítať »
Blog

Akú ste mali laktáciu?

Ja si pamätám dodnes slová mojej kmotričky, vtedy našej duly: “ Toto som ešte nevidela, chytíš a dojčíš.“ Keď sa narodil náš prvorodený Juraj ozaj to tak bolo. Žiadne dopukané bradavky, žiadny nedostatok mlieka. Prišli ale iné výzvy, ako Jurkova novorodenceká žltačka a vysoká citlivosť trávenia, čo obmedzilo môj jedálniček

Čítať »