TEHUJOGA

TEHUJOGA

Znášam okolnosti vs. TVORÍM

Skutočne sme tvorcami všetkého, čo v našom živote je. Znie vám to ako klišé? Alebo ste to ešte nikdy nepočuli? Nuž tak či tak, je to pravda.

Mám vo vrecku milión príbehov ľudí, ktorí tvrdili zo žartu veci ako: „Staval som si tento dom na pokojné staromládenecké roky.“ Medzitým stretol tento muž novú lásku, mal s ňou 2 kráse dcéry a potom ich život rozdelil. Nie na dlho, ale dnes v tom dome ozaj býva sám.

Pozor na slová! Ďalšie klišé? Slová sú vyjadrením toho, čo sa nám ženie hlavou. Ženie je to slovo, ktoré teraz uchopíme. Ženie, uteká, beží. Tvoríme teda v rýchlosti, často si neuvedomujúc, že sme tvorcami. Potrebujeme spomaliť. Všeobecne vo všetkom, najskôr v myslení, aby sme stíhali vnímať, čo tvoríme. Inak okolnosti naberú prirýchly spád a my strácame kontakt so svojou tvorbou a vnímame sa ako obeť okolností. Znášame, čo sa okolo nás deje.

Vždy, keď sa pri tomto prichytíte, spomaľte. Spomaľte pohyb, reakcie, svoj život. Nie nutne na dlho, stačí na pár chvíľ. Aby sa vaše myšlienky prestali hnať a začali sa prechádzať. Spomalíte cez dych.. Vedomý nádych a výdych a znova a znova…ostaňte pár minút v tichu bez pohybu. Vnímajte svoje telo naplno a vnímajte aj pocity, ktoré máte. A v tomto tichu a pomalosti znovu vstúpite do univerzálneho poľa všetkých možností a môžete si znova začať vyberať čo chcete. Ja rada vyberám. V obchode strávim veľmi dlhé chvíle vyberaním a obzeraním. Aj myšlienky si vyberám. Vyberám si pokoj a som v pokoji a pomalosti znovu tvorkyňa svojho života. S plnou zodpovednosťou a s úplnou radosťou zberám plody svojich myšlienok.

A ešte obrázok na chladničku – si prekreslite, vytlačte, ako chcete. Hlavne ho majte na očiach, aby ste to vedeli. Že neustále tvoríme!

Mohlo by Vás zaujímať

...o deťoch

Boli sme na výlete. A bolo to posilňujúce.

Zrejme toto nie je prvý blog, ktorý si odo mňa prečítate. Veľmi pekne vám ďakujem, že to robíte! A verím, že nie ani posledný:) Takže viete, a kto nevie, tak sa dozvie:), že som spoluzakladateľkou Dúholia. Naše 3 deti tam veľmi radi trávia čas. Dúholie je “moje ďalšie dieťa”. Je

Čítať »
Blog

Vidieť svet detskými očami

…zas jedno populárne klišé.  Viete, že je to superschopnosť? Že svet vidieť destkými očami je viac ako “len veta”. Vieme to úplne všetci, nevyrástli sme z toho. Dospelosťou sa nestráca detstvo. Je to skúsenosť, ktorá nám môže celý život slúžiť, alebo prekážať. Každý má svoje spomienky na detstvo. Ja si

Čítať »