Veď aj neskôr je čas na dieťa…

Je to citlivá téma. Súcitím úprimne so všetkými ženami a mužmi, ktorí po dieťatku túžia a ich túžba ostáva nenaplnená.

Chcem posvietiť na inú súvislosť, ktorá je veľmi nenápadná. Je to spoločensky dokonca uznávaný dôvod, prečo materstvo a rodičovstvo odkladáme. A sami seba presviedčame, že ešte je na dieťa čas. Kedy je ten čas?

Sú mnohé časy, kedy dieťa môžeme mať. Ale je len jeden biologicý čas. A to je medzi 21. a 28. rokom v živote ženy. Vtedy sú naše telá plné vitality a plodivej sily, ktorá z nás prýšti a je to veľmi zrejmé, lebo mladé ženy sú veľmi úspešné aj vo svojej práci. Život ženy plynie v špirálach. S uplynulým časom sa naše spoločenské postavenie mení. Plodná energia mladého ženstva sa bude manifestovať tam, kam ju vo svojom najplodnejšom veku vložíme. Ak sa rozhodneme môžeme ju odovzdať kariére, anonymému korporátu…Nepochybne prinesie bohaté ovocie nielen nám.

Áno, žena môže otehotnieť aj v neskoršom veku. Avšak už samotné počatie býva neľahké. Tehotenstvo a aj pôrod sú fyzicky náročnejšie. Vitálne obdobie totiž pominulo. A naše telá musia nahromadené rezervy živín odovzdať tvorbe placenty, aby bol vývin bábätka neohrozený. Materstvo vo vyššom veku je rozhodnutím kráľovnej – vie čo chce! A urobí, čo je potrebné, aby to dosiahla! Prejde svoju cestu do konca. Iste zrelé rodičovstvo má aj svoje výhody. Sama si ich vychutnávam :):):)

Ak teda uvažujete o tehotenstve, túžite po dieťatku, využite na to svoje najplodnejšie roky. Je to najlepšie investovaná plodivá energia.

Ďalšie články