Tehotenstvo ako ho nepoznáme – element Zeme.

V elemente Zeme získavame prístup k dimenziám ženského aj mužského vedomia. Napriek tomu, že bábätko je v ženskom tele, v maternici.

Vývoj našeho mozgu v maternici kopíruje cestu vývoja života na Zemi. Najskôr sa vyvinie mozoček, cerebellum, alebo aj ženský mozog, limbický systém, alebo pocitový mozog. Vyvíja sa v prvých mesiacoch tehotenstva matky a vyskytoval sa u tvorov pna tejto planéte po stovky miliónov rokov. Takistp naše ženské schopnosti snenia a emočnej inteligencie sa formujú ako prvé, dlho pred rozvojom logickej a racionálnej mysle.

Mozog – cerebrum – sa začína formovať okolo 6 mesiaca tehotenstva matky. A tak vzniká naše mužské vedomie, ktoré si plne uvedomuje prežitky našeho ženského vedomia. Toto vedomé, alebo logické pozorovanie našeho ženského vedomia, ženského otlačku, nás pripravuje na konanie praktických rozhodnutí vo vonkajšom svete. Keby nebolo na svete strachu, boja, neistôt a tráum tak by náš mozog bol dokonale prepojený – spojilo by sa ženské a mužské vedomie v dokonalej harmónii. Ale nie je to tak. Ženské vedomie sa pod tlakom tráum rodov, alebo rodičov uzatvára a tak sa mozog nemá s čím prepojiť.

Dôležitý je Talamus – vyberá, tkré zmyslové podnety pustí do našej vedomej pozornosti a ktoré nie. Pokiaľ je nejaký podnet desivý, hrôzostrašný, vytlačí ho talamus z našej vedomej pozornosti a tak si môžeme zachovať svoju emocionálnu stabilitu. Filtruje traumatizujúce podnety a spomienky do doby, kedy sme ich schopní integrovať.

Iste si pamätáte, že do doby, kým sa proces filtrovania talamu úplne rozvinie, tak vnímame všetkými zmyslami naraz – sťa vlniace sa premenlivé more pocitov a vnemov.

Prvý zo všetkých zmyslov sa vyvíja hmat – primárny, najpôvodnejší zmysel. Pto hovoríme, že sa nás niečo „dotýka“ – dotýka sa to našej primárnej pocitovej úrovne. Preto sú jemné dotykové terapie veľmi účinným nástrojom na liečenie prenatálnej traumy.

Nasleduje chuť a čuch – tiež sú priamo spojené s limbickým systémom (primárnym snovým vedomím). Preto bol náuka o posvätných vôňach a dotyku vždy súčasťou výuky v dávnych ženských šamanských líniách.

Sluch je tiež zmylsom z elementu Zeme v tehotenstve. Počujeme ako veľryby, zvuky prichádzajú akoby naraz zo všetkých smerov. Rozoznáme tzv. „hlasové spektrum matky“ a dokonca sú výskumy dokazujúce, že bábätká dokážu hlasové spektrum svojej matky presne reprodukovať už vo veku 30 týždňov tehotenstva. „Chýbajúce noty“ hlasového spektra našej mamy chýbajú aj nám. Pokiaľ plačúcemu bábätku zahráme chýbajúce noty hlasového spektra matky, okamžite sa utíši.

Najhustejšia hmota nášho tela sú kosti. Sú zložené z minerálov Zeme a ich vývin sa dokončuje až po narodení. Vo vnútri kostí sa nachádza naša dreň – matka nášho krvného systému. Dreň je bohatou zásobárňou kmeňových buniek, ktoré v priebehu nášho života tvoria a obnovujú našu krv. Kosti sú tiež miestom, kde sa hlboko v elemente Zeme tvorí ženská menštruačná krv.

Vo fáze elementu Zeme sa naše telá pripravujú na ďalší psychologický a evolučný skok – zázrak prvého nádychu. V posledných mesiacoch tehotenstva naše pľúca nacvičujú, mocnejú a dýchajú plodovú vodu, aby zmocneli a mohli dýchať vzduch. Prvý nádych je jemný prirodzený proces, ktorý nastane v momente, keď náš druh v púti krajinou maternice – placenta, prestane posielať cez pupočník krv. Vtedy sa pomaly a jemne po prvý krát dieťatko nadýchne cez otvorené ústa. V momente keď začneme dýchať sa kompletne zmení celý metabolizmus – z prostredia maternice, kde je nízka hladina kyslíku (ako v oceáne), na prostredie s vysokou hladinou kyslíka.

ZDROJ: Azra Bertrand MD. a Seren Bertrandová,:Probuzení lúna, zasvěcení od samotné stvořitelky života, v anglickom originále Womb awakening 2017, vyšlo v nakladateľstve MAITREA, Praha v r. 2020, ISBN: 978-80-7500-561-8

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

5.-te výročie nášho tretieho domáceho pôrodu

Presne pred 5. rokmi sa nám narodila Elena Bohdanka. Počatie bolo vedomé, tehotenstvo bolo vedomé a pôrod bol domáci. Je to však veľmi vtipný príbeh. Čo všetko chce matka 2 malých detí stihnúť, keď deti konečne nie sú doma a to tretie je ešte v bruchu a môže ho so

Čítať »
Vajovci
...o deťoch

Rozhovor

ROZHOVOR Neprikázala by som synovi, aby uvoľnil miesto staršiemu, vraví zakladateľka komunitnej školy Michaela Vajová Prišla redaktorka z Pravdy, že by sa rada porozprávala. A tak sme sa rozprávali. Tu je celý rozhovor. Je obsiahly, tak si k nemu vezmite kávičku:) Svoje deti vedie inak než je zaužívané. Žiadne príkazy,

Čítať »