TEHUJOGA

TEHUJOGA

Poklony prichádzajú nečakane a my na seba máme upletený veľmi dlhý bič

Včera sa mi to stalo. Na dušičkovej slávnosti v @Dúholie. Priateľka, mamička jednej z našich Dúholiackych dievčeniec, mi hovorí: ”Inak máš pochvalu.”

ja: ”…..” – mozog mi zastal a hovoril (JA POCHVALU? Za čo prehoba? …veď “píp…píp…píp“ – lebo ďalšie kritické myšlienky mojej mysle už nie sú publikovateľné:):)))

ona: ”Veľmi dobre varíš! Hovorí Meli. Vždy keď príde od vás zo spačky, tak mi povie, že sa u vás veľmi dobre najedla. A to Meli nezje hocičo!”

ja:”…..” – ďalšie nepublikovateľné myšlienky, ale nahlas som povedala:”Ďakujem.”

Nepovažujem sa za dobrú kuchárku. Nerada trávim čas v kuchyni varením. Hlavne ak mi ten proces trvá pol dňa a stravníci sa nahrnú ku stolu so šomraním a kopou argumentov, prečo práve dnes nejesť. Asi to poznáte:) Moja prísna sudkyňa, ktorá vyrástla zo zranenia “nie som dosť dobrá” (inak AU, ešte stále to bolí) by to chcela dokonalé! Teplé raňajky každému na mieru, potom ľahká desiata a pokračujeme vyváženým dvojchodovým obedom so šalátom a dezertom (doma upečeným). Samozrejme načistím ovocie a zeleninu na ľahký olovrant a potom pokračujeme jednochodovou čerstvo pripravenou večerou. Našťastie je to len predstava…

Realita – na raňajky sa u nás striedajú 4- max 5 jedál. Občas ráno upečiem čerstvý koláč (rýchlovečky bezlepkové, bezlaktózové). Desiata – dobre nájdem asi aj 3 druhy:), čo naše deti nosia. Obedy varí výborná kuchárka, čiže som spokojná:) Olovrant sebaobsluha. A večera – ako kedy – niekedy teplá, niekedy nie a niekedy “teplá večera”=párky:):):)

Skutočnosťoou ale je, že to chutí. Aj našim deťom, aj občasným návštevníkom. 

Ako to máte vy? Ste so sebou spokojné?

Viete že občas veci dokaziť, vypustiť, neurobiť dokonale a aj tak ostať spokojná je liečivé?

Viete, že ak sa pripravujete na víkendovú prednášku ako lektorka úchytkom popri  starostlivosti o 1 a pol ročné dieťa je to výnimočné? Nie nedostatočné? Ja som takto vytvorila celý svoj podnikateľský koncept – a tľapkám sa za to s uznaním po ramene.

Poznáte svoju hodnotu? Uznávate sa? alebo sa kritizujete? Čokoľvek čo robíte je správne a v poriadku. JE TO ŽIVOT.

Kritička vyrastá z tieňa – z času v našom živote, kedy nás naše najbližšie okolie natoľko zranilo, že sme takmer umreli od bolesti. Nepreháňam! A tak sme sa obrnili – miesto zranenia zvonku sme si vytvorili kritičku, ktorá je tu predsa furt. Chráni nás, aby sme niečo znovu neskazili. A nemohli byť znovu zranení zvonku. Kritičku vyliečite tým, že jej ukážete, že “vojna sa skončila” a na to potrebujete dôkazy. Takže bežne vynechávajte a uľavujte si kde môžete (kde si to sami dovolíte) a pozorujte, či sa “svet zrúti”. Ak sa nezrúti, a to sa nestane, tak máte dôkaz. Ten si dobre zapamätajte a ukážte vždy svojej kritičke, keď sa znovu ozve. 

Držím palce! Som v tom s vami! Sme v tom spolu! a to je predsa veľmi veľa….

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Mužská agresivita

Pritvrdzujeme:)…začala som chlapčenskou silou a pokračujem v téme o mužskej sile, agresivite. Agresivita bola v minulosti veľmi váženou mužskou vlastnosťou. Agresívny muž bol silný, vedel uloviť korisť, ochrániť svojich pred nebezpečenstvom. Dnešný muži sú od svojej sily oddeľovaní už v detskom veku, „vážime si“ iné vlastnosti. Dnes už to „vyzerá“

Čítať »
Blog

Mama…Pre koho „robíme“ matku?

Ten gramatický nezmysel je v nadpise správne. Lebo naozaj sú ľudia, ktorým MAMOU SME. To sú naše deti. A potom sú ľudia, ktorým MATKU ROBÍME. Najčastejšie „robíme matku“ svojim mužom, otcom našich detí. Ale dokážeme matersky ochrániť kohokoľvek. Ako to je? Kedy sa správame ako matky? Kto má z toho

Čítať »