TEHUJOGA

TEHUJOGA

Poklony prichádzajú nečakane a my na seba máme upletený veľmi dlhý bič

Včera sa mi to stalo. Na dušičkovej slávnosti v @Dúholie. Priateľka, mamička jednej z našich Dúholiackych dievčeniec, mi hovorí: ”Inak máš pochvalu.”

ja: ”…..” – mozog mi zastal a hovoril (JA POCHVALU? Za čo prehoba? …veď “píp…píp…píp“ – lebo ďalšie kritické myšlienky mojej mysle už nie sú publikovateľné:):)))

ona: ”Veľmi dobre varíš! Hovorí Meli. Vždy keď príde od vás zo spačky, tak mi povie, že sa u vás veľmi dobre najedla. A to Meli nezje hocičo!”

ja:”…..” – ďalšie nepublikovateľné myšlienky, ale nahlas som povedala:”Ďakujem.”

Nepovažujem sa za dobrú kuchárku. Nerada trávim čas v kuchyni varením. Hlavne ak mi ten proces trvá pol dňa a stravníci sa nahrnú ku stolu so šomraním a kopou argumentov, prečo práve dnes nejesť. Asi to poznáte:) Moja prísna sudkyňa, ktorá vyrástla zo zranenia “nie som dosť dobrá” (inak AU, ešte stále to bolí) by to chcela dokonalé! Teplé raňajky každému na mieru, potom ľahká desiata a pokračujeme vyváženým dvojchodovým obedom so šalátom a dezertom (doma upečeným). Samozrejme načistím ovocie a zeleninu na ľahký olovrant a potom pokračujeme jednochodovou čerstvo pripravenou večerou. Našťastie je to len predstava…

Realita – na raňajky sa u nás striedajú 4- max 5 jedál. Občas ráno upečiem čerstvý koláč (rýchlovečky bezlepkové, bezlaktózové). Desiata – dobre nájdem asi aj 3 druhy:), čo naše deti nosia. Obedy varí výborná kuchárka, čiže som spokojná:) Olovrant sebaobsluha. A večera – ako kedy – niekedy teplá, niekedy nie a niekedy “teplá večera”=párky:):):)

Skutočnosťoou ale je, že to chutí. Aj našim deťom, aj občasným návštevníkom. 

Ako to máte vy? Ste so sebou spokojné?

Viete že občas veci dokaziť, vypustiť, neurobiť dokonale a aj tak ostať spokojná je liečivé?

Viete, že ak sa pripravujete na víkendovú prednášku ako lektorka úchytkom popri  starostlivosti o 1 a pol ročné dieťa je to výnimočné? Nie nedostatočné? Ja som takto vytvorila celý svoj podnikateľský koncept – a tľapkám sa za to s uznaním po ramene.

Poznáte svoju hodnotu? Uznávate sa? alebo sa kritizujete? Čokoľvek čo robíte je správne a v poriadku. JE TO ŽIVOT.

Kritička vyrastá z tieňa – z času v našom živote, kedy nás naše najbližšie okolie natoľko zranilo, že sme takmer umreli od bolesti. Nepreháňam! A tak sme sa obrnili – miesto zranenia zvonku sme si vytvorili kritičku, ktorá je tu predsa furt. Chráni nás, aby sme niečo znovu neskazili. A nemohli byť znovu zranení zvonku. Kritičku vyliečite tým, že jej ukážete, že “vojna sa skončila” a na to potrebujete dôkazy. Takže bežne vynechávajte a uľavujte si kde môžete (kde si to sami dovolíte) a pozorujte, či sa “svet zrúti”. Ak sa nezrúti, a to sa nestane, tak máte dôkaz. Ten si dobre zapamätajte a ukážte vždy svojej kritičke, keď sa znovu ozve. 

Držím palce! Som v tom s vami! Sme v tom spolu! a to je predsa veľmi veľa….

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Umenie dotyku…

Dotyk je magická schopnosť, ktorú máme. Vnímame ho ako zmysel, uvedomujeme si ho na svojich dlaniach. Keďže je to zmysel, informuje mozog. Je zdrojom informácií, rovnako ako oči, nos, uši…ale na to už zabúdame. Rovnako zabúdame, že to nie sú len končeky prstov, čím sa dotýkame. Dotýkame sa celou kožou.

Čítať »
ilustračný obrázok
Blog

Kde bolo, tam bolo…alebo prečo musí princeznú z dračích pazúrov oslobodiť mladý rytier. Kráľ na to nestačí!

Kde bolo tam bolo, bol raz 1 kráľ, ktorý mal 3 dcéry. Kúpali sa uprostred jazera a zrazu obrovský drak na ne zazerá. Opodiaľ stál ďalší s dvojnásobným počtom hláv a samozrejme ani najmladšia princezná nebola ušetrená a mala svojho zazerajúceho draka. Všetky 3 princezné zmizli z kráľovstva. Poďme túto

Čítať »