TEHUJOGA

TEHUJOGA

Jazvy už nebolia a sú krásne

Práve som dokončila kraniosakrálnu terapiu pre žienku v radostnom očakávaní. Kraniosakrálnu terapiu robím 15 rokov, cestu ku mne si vždy nájdu ženy a deti. Deti s rôznymi „odlišnosťami“.

Harmonizácia kraniosakrálneho systému je nádherná, veľmi jemná práca. Telá rozprávajú. Pod rukami cítim, aké je zázemie osoby, ako je to s jej matkou, ako je to s jej otcom. Ako je to s vnútorným „osadenstvom“ ošetrovanej osoby. Tým myslím vnútonú ženu, muža a dieťa. Kraniosakrálny rytmus rozpráva príbeh duše v tele, ktoré teraz nosí. Aké sú jej zranenia, ako sa na ne naučila reagovať, ako si kráča životom, čo ju podporuje a naopak, od čoho sa úplne odpojila.

Zranenia duše bolia veľmi a veľmi dlho. Veľmi dobre si ich ukrývame, urobíme si z nich telených ochrancov na celý život. Dôležitá skutočnosť nám pri tom uniká. To, že to čo sa deje teraz nie je tá istá situácia, v ktorej sme boli zranení. Prehliadame, čo sa skutočne deje teraz a náš telesný strážca jedná za nás, chráni nás. Všetko s najvyšším dobrým úmyslom vyhnúť sa opätovnej neznesiteľnej bolesti. Takto nám pod pláštikom minulosti uniká prítomnosť a možnosti budúcnosti. Vidieť svoje zranenie a strach z neho, často vôbec nedokážeme sami. Potrebujeme, aby nám ho niekto ukázal. Ten najčastejší spôsob sú vzťahy, ktoré prežívame a deje sa tam stále to isté dookola. Lebo sme vo vzťahu viacerí – ja, Ty a môj a Tvoj telesný strážca.

Kraniosakrálna terapia je terapia tela. Kraniosakrálny rytmus je u každého z nás iný, ale v zdravom tele by mal byť harmonický. Ak je neharmonický, obsahuje miesta zmenené zraneniami duše, alebo aj tela. Každá terapia uvoľní kraniosakrálny rytmus do tej miery, ako telo ošetrovanej osoby samo chce, koľko ono naraz unesie. Uvoľnenie kraniosakrálneho systému posúva „program ochrany“ do akcie. Znamená to, že počas najbližších 3 -4 dní od terapie môžeme očakávať situáciu, ktorú normálne kontroluje telesný strážca. Dostaneme možnosť ju rozonať a zareagovať z prítomnosti. Iba na to, čo sa deje tu a teraz. A tu už nejedná telesný strážca, zranenie sa zaceľuje a stáva sa z neho jazva. Jazvy už neboli a sú krásne. Hovoria o našich skúsenostiach.

Mohlo by Vás zaujímať

...o deťoch

Láskavosť – koho sme schopní vidieť skrz pochopenie našich detí

Vidieť – nielen očami ale srdcom. Ak vidíme svoje deti, ktoré bezpodmienečne milujeme, tak vnímame a na istej úrovni vieme akí sú. Rodíme sa rôzni. Nie všetci máme výbavu, ktorá nám robí existenciu v tomto svete jednoduchou. Ale ak sa snažíme „napchať“ do vyžadovanej „formičky“ – alebo splynúť s priemerom,

Čítať »
Blog

Pôrodné zážitky posledných 10 dní.

Za posledných 10 dní som dostala dôveru 3 párov a sprevádzala ich pri pôrode. Každý z tých príbehov bol iný a zároveň majú čosi spoločné. Boli to reparáty. Stála som pri narodení štvrtého, tretieho a druhého dieťatka do rodín. Predchádzajúce pôrody mali spoločného menovateľa – „už si to nechcem zopakovať“.

Čítať »