TEHUJOGA. – letná uzavretá skupina 27.7. – 17.8.2022


Dátum a čas: 27. 7. 2022 - 17. 8. 2022 — 17.30 - 19.00
Miesto: Babygym

Registrácia

Na túto udalosť sú registrácie ešte/už zatvorené.


Kratučná uzavretá skupina na želanie počas letných dní. Ak chcete cvičiť Tehujogu v lete, príďte vyskúšať za jedinečnú cenu 40€. Pokračovať môžete v septembri na Tehujoga uzavretá skupina od 21.9.-23.11.2022. Registrovať sa môžete tu: https://tehujoga.sk/lekcie-a-seminare/tehujoga-uzavreta-skupina-2/

Budeme sa stretávať v kratučkej uzavretej skupine 4x vždy v stredu o 17:30 – 19:00 hod. v Babygyme, OD Prior na 4. poschodí. Bežne je v uzavretej skupine 10 stretnutí.

Tehujoga je cvičenie vychádzajúce z jogových asán špeciálne prispôsobené pre potreby tehotných žien. Využíva aj dychové techniky – pránajamu. Tehujoga je môj koncept a chápanie tehotenskej jogy – tak ako každý učiteľ sa pod to, čo učí svojich žiakov nejako podpíše. Na hodinách sa sústredíme na vedomú prácu s dychom, rešpektujeme fyzické možnosti a aj obmedzenia tehuliek. Učíme sa vedome vnímať jemné signály tela a využívať ich.

Tehujoga cielene uvoľňuje a jemne posilňuje oblasť panvového dna. Posilňujeme svaly, ktoré ochabujú, naťahujeme svaly, ktoré sa zvyknú skracovať. Posilňujeme hlboký stabilizačný systém, aby telo vládalo niesť rastúcu hmotnosť ženy počas tehotenstva a aby žienky vládali nosiť svoje detičky po pôrode. Pohybom rôzne odblokovávame možné bloky v chrbtici, tak aby v tehotenstve nebolela.

Dôležitou súčasťou lekcií je úvodný rozhovor, ktorý trvá cca 20 minút. Zdieľame čokoľvek, čo nastávajúce mamičky prežívajú a súvisí s tehotenstvom, pôrodom, popôrodím. Akýkoľvek problém, akákoľvek otázka je dôležitá. Je pre mňa východiskom, ako hodinu viesť, čomu sa venovať viac, alebo špeciálne.

Cvičenie trvá 60 minút. Záver každej lekcie tvorí relaxácia, uvoľnenie a pozitívna vizualizácia.

Na cvičenie si prineste pohodlné oblečenie, pitný režim. Pokiaľ uprednostňujete vlastnú podložku, môžete si ju priniesť.

Teším sa na spoločné stretnutia.