Pritvrdzujeme:)…začala som chlapčenskou silou a pokračujem v téme o mužskej sile, agresivite. Agresivita bola v minulosti veľmi váženou mužskou vlastnosťou. Agresívny muž bol silný, vedel uloviť korisť, ochrániť svojich pred nebezpečenstvom. Dnešný muži sú od svojej sily oddeľovaní už v detskom veku, „vážime si“ iné vlastnosti. Dnes už to „vyzerá“ tak, že agresivitou nedosiahneme nič.

Ale oni takí stále sú, je to súčasť ich bytostí ako „nezmyselná“ emocionalita je súčasťou žien.

A ako spoznáme skrytú agresivitu u mužov? Je to irónia a manipulácia. Manipulatívni ľudia sú úspešní, manipulatívni muži sú úspešní (všetci obchodníci, díleri, finanční makléri).

Takto sa svet zmenil…

A na zasmiatie, alebo zamyslenie – ani vhodný obrázok som nenašla. Zadávala som „hrdina“ – vyskočil na mňa Superman, potom „agresívny muž“ – vyskočili na mňa dnešné obrazy agresivity, a to zatýkaný muž, chlap rozčúlene kričiaci z auta atď. a ešte „silný muž“ a to bolo defilé kulturistov. Nuž milí muži, súcitím s vami a zo srdca vám prajem, nech ste opäť obdivovaní v tom akí skutočne ste, nech môžete byť silní a láskaví a pri tom pevní.

Ďalšie články

ilustračný obrázok
Blog

Symbolika

Tento článok môže vyvolať rôzne emócie. Prosím čítajte ho v ľahkosti a hravo s uvoľnením priestoru vo vašej mysli, že

Čítať »