Pritvrdzujeme:)…začala som chlapčenskou silou a pokračujem v téme o mužskej sile, agresivite. Agresivita bola v minulosti veľmi váženou mužskou vlastnosťou. Agresívny muž bol silný, vedel uloviť korisť, ochrániť svojich pred nebezpečenstvom. Dnešný muži sú od svojej sily oddeľovaní už v detskom veku, „vážime si“ iné vlastnosti. Dnes už to „vyzerá“ tak, že agresivitou nedosiahneme nič.

Ale oni takí stále sú, je to súčasť ich bytostí ako „nezmyselná“ emocionalita je súčasťou žien.

A ako spoznáme skrytú agresivitu u mužov? Je to irónia a manipulácia. Manipulatívni ľudia sú úspešní, manipulatívni muži sú úspešní (všetci obchodníci, díleri, finanční makléri).

Takto sa svet zmenil…

A na zasmiatie, alebo zamyslenie – ani vhodný obrázok som nenašla. Zadávala som „hrdina“ – vyskočil na mňa Superman, potom „agresívny muž“ – vyskočili na mňa dnešné obrazy agresivity, a to zatýkaný muž, chlap rozčúlene kričiaci z auta atď. a ešte „silný muž“ a to bolo defilé kulturistov. Nuž milí muži, súcitím s vami a zo srdca vám prajem, nech ste opäť obdivovaní v tom akí skutočne ste, nech môžete byť silní a láskaví a pri tom pevní.

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Cvičenie pre ľahší pôrod

Tehotenstvo je obdobím uvoľnenia a radosti. Každá z nás predtým ako otehotnela mala nejaký zabehnutý životný štýl. Tehotenstvo nás od začiatku upozorňuje, že prichádza zmena. Naše telo sa mení, naše emócie sa menia, naše chute sa menia a aj náš mozog pracuje nezvyčajne. Sme zvyknuté hodnotiť sa podľa výkonu, ktorý

Čítať »
pôrodnica "vzdychačka"
Blog

Žiar nad Hronom alebo Zvolen – porovnanie pôrodníc očami duly

Začnem pravdou, ktorú nosím hlboko v sebe – vážim si prácu lekárov a som za ich často obetavý prístup veľmi vďačná. Ten včerajší zážitok zo Žiaru nad Hronom bol môj panenský (bola som tam pri pôrode po 1. x). Celý čas som v hlave porovnávala Zvolen (kam chodím častejšie) a

Čítať »