Som vďačná matka troch malých detí. Viem, že ráno robí deň a tu chcem zdieľať náš ranný rituál a jeho dopad na život celej rodiny. Je veľmi jednoduchý a vyžaduje si len bdelú pozornosť v čase, keď deti oblečené odchádzajú do školy.

Rána sú rôzne. Niekedy plné pohody a inokedy plné stresu. Niekedy sa mi chce byť top matka s trojakou ponukou raňajkového menu a inokedy som vďačná za to, že stačí ryžový chlieb s maslom a že to stíhame.

Niekedy sa deti ráno spolu nádherne hrajú a komunikujú, každý robí čo má a ešte stíhame aj niečo navyše vyrobiť, alebo vytvoriť a inokedy je aj pozdrav „dobré ráno“ provokáciou.

Viem, že všetci to tak majú. Sme ľudia. Náš život je pestrý. Vďaka za to!

Nech už sa do momentu ako sú deti oblečené, batohy zbalené a oni s nimi vo dverách udeje čokoľvek, VŽDY ich vyprevádzam bozkom (áno aj toho 10-ročného) a slovami: „Uži si krásny deň!“ a oni ho taký ozaj majú. Aj keď sa im ráno ani z domu odísť nechce.

A ako sa to podpísalo na mojom živote? Keď niekam odchádzam a som oblečená so svojím nehmotným „batohom“ myšlienok, čo všetko ma to dnes čaká, kam mám ísť a čo všetko vybaviť, tak sa so mnou lúčia deti so slovami „Mami, uži si to!“ A tak to je. Užívam si.

Ďalšie články