
Ja za to nemôžem…alebo o kultúre obete
Obeť, tyran a záchranca…večný trojuholník vzťahov. Je tu viacero pascí a sme kresťansky vychovaní v domnienke, že obeť je tá, čo má mať naše sympatie a dokonca aj hodnotu. Je to jeden z najväčších omylov más…klamstvo, ktorému dobrovoľne verí najviac z nás. A prečo? Lebo v minulosti pomáhalo prežiť. Dnes


